Z Mrhalu do Třeboně a zpět

Autor: | Datum: 11.7.2012 - 14:45 | Shlédnuto: 3479x

Dnešní článek věnujeme pamětihodnostem v Třeboni,ale i místním cyklostezkám a chovu třeboňského kapra.Cyklotrasa

Dnešní cyklistická stezka nás zavede do kapřího ráje-města Třeboň. Cesta od rybníku Mrhal je velmi pohodlná, v obci Hlincová hora se dostaneme na cyklistickou stezku s číslem 1096, která nás dovede po 17 kilometrech až do města Třeboň.  Pokud bude Vaší cestu provázet dobré počasí, doporučujeme ovšem na jedenáctém kilometru v obci Spolí odbočit z cyklostezky a vydat se po zpevněné lesní cestě po červené turistické značce kolem rybníka Svět. Tato cesta nás taktéž zavede přímo do historické části města, vyhnete se však z větší části velmi rušné a frekventované cestě mezi Domanínem a Třeboní. 

Zámek Třeboň

Expozice v tomto zámku jsou opravdu rozsáhlé. Dvě hlavní prohlídkové trasy nás seznámí s životem dvou nejvýznamnějších rodů vlastnící toto panství.

První prohlídková trasa nás zavede do období renesance, kdy zámek Třeboň byl hlavním sídlem známého a slavného dominia rodu Rožmberků.

Druhá prohlídková trasa mapuje historii neméně slavného rodu Schwarzenbergů, jehož byla hlavním sídlem. Tento rod si zámku Třeboň velmi považoval, neboť tento objekt byl jejich prvním majetkem na českém území. Obrovského rozmachu a modernizace se Třeboň dočkala na především v 19. století, kdy tento bohatý rod zde v zámeckém parku nechal vybudovat i svoji rodovou hrobku.

Třetí prohlídková trasa nás zavede do míst, kde byla ustájena místní zvířata. Asi nejoblíbenějším místem této prohlídky bude psí kuchyně, kde bydlel psovod a připravoval zde potravu pro velmi početnou smečku psů vyskytující se z důvodu lovu na tomto panství.

V prostorách zámku si na své přijdou také děti. V podzemních prostorách je vystavena expozice loutek na vodnické motivy s názvem Vodníci z Třeboně, na níž navazuje výstava Erbovní bestie s různými bájnými postavami a příšerami.

Otevírací doba:
Duben, květen, září říjen: mimo pondělí 9:00-16:00
Červen, červenec, srpen: mimo pondělí :9:00-17:15
Poslední prohlídka je 45 min před zavírací dobou zámku

 

Schwarzenberská hrobka

Nedaleko třeboňského zámku v parku u rybníku Svět je vystavena novogotická hrobka, jenž vznikla na popud známé kněžny Eleonory, iniciátorky nejen této výstavby y ale i novogotické přestavby zámku Hluboká.

Otevřeno:
duben,květen, září, říjen:9:00-16:00
červen, červenec, srpen:9:00-17:00
Kromě pondělí
Poslední prohlídka se koná vždy 30 min před koncem zavírací doby

Lázně v Třeboni

Třeboň je ovšem proslulá také slatinnými lázněmi specializujícími se především na onemocnění pohybového aparátu. Nejstarší lázně v tomto městě jsou Bertiny lázně. Největším lázeňským komplexem ve městě jsou ovšem lázně Aurora nabízející kromě lázeňských služeb i vodní svět. Voda v tomto komplexu není klasicky čištěna chlórem, ale je mírně slaná. V tomto kompexu se nachází mnoho vodních atrakcí.

Podrobné informace zde

Třeboňský kapr

Kapr chovaný na tomto území získal v roce 2007 ochrannou známku Evropské unie. Místní rybníky napájené umělým kanálem Zlatou stokou zaručují vysokou kvalitu.

Každoročně na konci léta se v Třeboni konají rybářské slavnosti.

Podrobný program naleznete zde

Na podzim se v těchto končinách můžete zúčastnit některého z vyhlášených místních výlovů. Pro rybáře jistě zůstane nezapomenutelný pravidelný výlov největšího českého rybníka Rožmberk

Podrobný program naleznete zdeAktuality
Dárkový poukaz

Dárkový poukaz

Facebook
Doporučujeme


© http://www.mrhal.cz, Copyright © CRnet, s.r.o. 2011