Na kole do Hluboké nad Vltavou

Autor: | Datum: 11.7.2012 - 20:46 | Shlédnuto: 3597x

Poslední cyklovýlet jsme naplánovali v romantickém duchu na zámek Hluboká nad Vltavo., V blízkém okolí se nachází mnoho sportovních aktivit od golfu po adrenalin park.Tento cyklistický výlet nás zavede do pohádkového zámku Hluboká nad Vltavou. Trasa do Hluboké nad Vltavou dlouhá zhruba 17km a provede nás hned několika jihočeskými vesnicemi. Od rybníku Mrhal se vydáme do Rudolfova. Zde se napojíme na cyklostezku s číslem 1107 do vesnice Libníč, kde se vydáme doleva směrem na Mojský les. Tady již vede cyklostezka číslo 122 přes obec Borek do Hrdějovic. Za obcí Hrdějovice z této cyklostezky odbočíte do Opatovic, kudy vede cyklostezka s číslem 1052. Odtud se vydáte po modré turistické značce zpevněnou lesní cestou až do obce Hluboká nad Vltavou. Už z dálky uvidíte velmi známou siluetu zámku Hluboká.

Zámek Hluboká

První zmínka o zámku Hluboká pochází ze 13. století, během svého vývoje měnil majitele až v 16. století se jeho majiteli stal rod Schwarzenbergů.  V 17. století zámek Hluboká přestal kapacitně stačit pří pořádání místních loveckých a akcí a proto Schwarzenbergové nechali vybudovat nedaleko tohoto zámku ještě jeden zámek Ohrada sloužící pouze pro tyto účely. Bohatý rod se také zasloužil a o jeho současnou podobu. Hlavní iniciátorkou celé novogotické přestavby byla kněžna Eleonora. 

Pokud se rozhodnete pro prohlídku zámku, máte na výběr hned z několika prohlídkových tras.

První prohlídka nás provede rezidenčními apartmány. Celá prohlídková trasa je věnována již výše zmiňované kněžně Eleonoře, zhlédnete Ranní salon, Velkou jídelnu, Přijímací salon. Celá prohlídka je ukončena ve Zlatém sále, dříve zbrojnici a takzvané Černé věže, odkud sestoupíme do zimní zahrady

Druhá prohlídková trasa nás zavede do soukromých apartmánů Jana Adolfa II, manžela kněžny Eleonory, asi největším lákadlem těchto soukromých apartmánů je stále dochované a funkční sanitární zařízení.

Další samostatnou expozicí je místní zámecká kuchyně s různými tehdejšími technickými vymoženostmi včetně výtahu na jídlo a výtlaku  vodovodu.

I na zámeckou věž můžete vystoupat. Z její výšky 52 metrů je velký rozhled po celé jihočeské pánvi.

Vaší pozornosti jistě neunikne ani romantický zámecký park s mnoha romantickým i zákoutími, kde se natáčelo několik slavných filmových pohádek a který tvoří krásnou kulisu nejedné zdejší svatební fotografii. Svatební obřady se zde konají v místní odsvěcené zámecké kapli.

Prohlídky
Zimní měsíce od 10:00 do 16:00
Duben-říjen od 9:00 do17:00
Poslední prohlídka se koná 30 min před zavírací dobouAktuality
Dárkový poukaz

Dárkový poukaz

Facebook
Doporučujeme


© http://www.mrhal.cz, Copyright © CRnet, s.r.o. 2011